Çocuklarımızın Kalplerine Dokunuyoruz...

HAFTALIK DERS PROGRAMI GÜNLÜK HİKAYEM FOTOĞRAF GALERİSİ
Çalışma Saatleri

08:00 - 20:00

Mail Adresi
Çağrı Merkezi
0552 362 62 85

“ Çocuklarımızın sadece bir şeyler öğrenmesi önemli değil, bu öğrendikleri ile ne yapacaklarını bilmeleri çok daha fazla önemli.”

 

ADM Çocuk akademi olarak düşünen, kendini özgürce ifade eden, bilgiyi yaparak-yaşayarak keşfeden, sorumluluklarının bilincinde, yaratıcı düşünceye sahip, problemleri çözebilen, sorgulayan, analitik ve dönüşümlü düşünebilen, ülke ve çevre sorunlarına duyarlı, mutlu bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.
Doğdukları ilk günden itibaren hayatımızın anlamı olan çocuklarımız, eğitimin ilk basamağını oluşturan anaokulunda yeni bir yaşam biçimiyle tanışır. Anaokulu eğitimi, çocuğun kendi yeteneklerini keşfettiği, başkalarına kendini özgürce ifade edebildiği, sorumluluklarının farkında olduğu, düşüncelerini ifade ettiği ve farklı düşüncelere saygı duyduğu hayat deneyimlerinin toplamıdır. Bu nedenle anaokulu eğitimi, eğitimin en önemli basamağını oluşturur.

 

ADM Çocuk Akademide çevreyle sınıfı izole eden bir ortam yerine gerçek dünyayla iç içe bir öğrenme ortamı sunmaktayız. Çocuklarımız atölyelerde koklar, tadar, sevinir, üzülür, dener, yapamaz tekrar dener. Böylece çocuklar farkındalığın en üst düzeyde olduğu bu dönemde yaşadıkları dünya ile ilgili her şeyi bilmekten mutluluk duyarlar.
Belli bir müfredat programı olsa da her çocuk farklı bir gelişim seviyesindedir ve kapasitededir.  Çocuklarımıza geleneksel bilgi aşılamak yerine hayal güçlerini canlı tutmak çok daha önemlidir. Bundan dolayı farklı düşünme tekniklerini uyguluyor, analitik düşünme, eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiriyoruz. Beynin ön ve arka bölümlerini birlikte çalıştırmak için farklı egzersizler yapıyoruz. Beynimiz çok yönlü öğrenmenin karmaşık bir panosu gibidir.

 

Merak, azim, takım çalışması, biz bilinci, üretkenlik, iletişim ve asıl olan uyum becerisi… Bundan 10 yıl sonra nelerin değişeceğini bilemeyiz ama bu değişime uyum sağlayabilen bireyler yetiştirmek. İşte anahtar kelimemiz bu!